Καθαρισμός και προστασία από την πιτυρίδα και το σμήγμα. Χρησιμοποιούμενο τακτικά, το σαμπουάν Depurize έχει διπλή δράση: η κανονικοποιητική φόρμουλα αφαιρεί απαλά την πιτυρίδα και καθαρίζει το τριχωτό της κεφαλής από το υπερβολικό σμήγμα, χαρίζοντας ένα υγιές και απολυμαντικό περιβάλλον στο δέρμα.
Βοηθά στην αποκατάσταση της ισορροπίας του τριχωτού της κεφαλής, αναπτύσσοντας μια έντονη αλλά μη επιθετική δράση περιποίησης στο τριχωτό της κεφαλής. Το σαμπουάν Depurize είναι εμπλουτισμένο με εκχύλισμα ιτιάς και λάδι δέντρου τσαγιού, ενεργά συστατικά που καταπολεμούν τις αιτίες που προκαλούν πιτυρίδα και λιπαρό τριχωτό της κεφαλής. Η αποτελεσματικότητα και η ανεκτικότητα ελέγχονται κλινικά.